rok szkolny 2013/2014
- Zakończenie roku szkolnego 2013-2014 (2014.06.24)
- Wycieczka do Warszawy (2014.06.24)
We wtorek 24 czerwca 2014 r. uczniowie klasy Ia i Ib MOW wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez p. D. Niedźwieckiego i p. Izabelę Cejmer. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania warszawskiego ZOO. Przemierzając alejki ogrodu młodzież miała okazję zobaczyć z bliska niespotykane na co dzień gatunki zwierząt z różnych rejonów świata. Ogród zoologiczny okazał się uroczym miejscem do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Następnym punktem programu wycieczki był spacer po Starym Mieście. Zaczęliśmy go od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy a zakończyliśmy na Placu Staszica z pomnikiem Mikołaja Kopernika. Idąc Krakowskim Przedmieściem mijaliśmy Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki, pomnik księcia J. Poniatowskiego, Adama Mickiewicza, Hotel Bristol i Gmach Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnym punktem na trasie naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnienie wielu zjawisk. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam niezwykle szybko i atrakcyjnie. Po wyczerpującym zwiedzaniu udaliśmy się na obiad w McDonalds. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Ośrodka.
- Wycieczka do Mińska Mazowieckiego (2014.06.13)
W dniu 13.06.2014 r. nasi wychowankowie uczestniczyli w wycieczce do Mińska Mazowieckiego, gdzie zwiedzili 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Mogli tam zapoznać się z historią lotnictwa polskiego w kraju i poza jego granicami, począwszy od I wojny światowej aż do czasów dzisiejszych, zobaczyć wiele unikatowych pamiątek z tamtych czasów oraz obejrzeć i ,,dotknąć” jednego z samolotów myśliwskich, obecnie broniących polskiego nieba – MiG-29. Przypadek sprawił, że byli również świadkami codziennych lotów treningowych na samolocie MiG-29 oraz śmigłowcu Mi-8. Tego samego dnia odwiedzili również Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie zwiedzili przede wszystkim wystawę plenerową muzealnego sprzętu wojskowego i znajdujące się wewnątrz stałe ekspozycje militariów, ale także niezwykle poruszającą wystawę sezonową ,,Katyń”, składającą się przede wszystkim z ekspozycji przedmiotów znalezionych podczas ekshumacji grobów żołnierzy polskich, zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wycieczkę zorganizowali: Michał Grzybowski, Jacek Bugajski.
- Wycieczka do Olsztynka i Nidzicy (2014.06.10)
Dnia 10.06.2014 uczniowie klasy Gimnazjum MOS pod opieką pań: Doroty Stasiełuk i Barbary Leśniewskiej uczestniczyli w wycieczce do Olsztynka i Nidzicy.Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz Zamek Krzyżacki w Nidzicy. W Skansenie uczniowie podziwiali stare zabytkowe chaty, młyny, wiatraki, zabytkowe powozy oraz zobaczyli jak mieszkały, uczyły się i bawiły dzieci w dawnych czasach. Zainteresowanie młodzieży wzbudził wiatrak, ale również inne budowle wiejskie, jak remiza strażacka czy kuźnia oraz urokliwy kryty strzechą kościółek. W drodze z Olsztynka do Nidzicy odpoczywaliśmy nad malowniczym jeziorem w Szkotowie.W Nidzicy zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki. Mieści się w nim: Muzeum Ziemi Nidzickiej z ekspozycją etnograficzno-historyczną, Nidzicki Ośrodek Kultury, Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej, Galeria Autorska Hieronima Surpskiego, pracownia rzeźby i biblioteka miejska. Wyjazd był udany i pełen wrażeń jak widać na załączonych zdjęciach.
- Lekcja historii (2014.06.04)
4 czerwca, z okazji 25.rocznicy wolnych wyborów odbył się uroczysty apel przygotowany przez p. I .Starus i młodzież : A.Pokropek, E. Górnisiewicz, K. Opanowicz, K.Burczak, N. Wrześniewską, P. Lewandowskiego, P. maja i M. Kołodziejczyka. Młodzież przedstawiła zebranym historię prowadzącą do pierwszych wolnych wyborów w Polsce w dniu 4 czerwca 1989roku.Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną,,Droga do wolności" oraz wysłuchali kilku piosenek i wierszy dostosowanych do tematyki.
- Spotkania profilaktyczno-edukacyjne "Sport-Zdrowie-Ruch" w naszej szkole (2014.06.02)
Dnia 2 czerwca odbył się cykl spotkań z wychowankami naszej placówki. Klasy drugie zaprezentowały swój projekt edukacyjny na temat : „Napoje energetyczne – czy można pić je bez obaw?. Następnie przedstawiono wyniki konkursu "recepta na zdrowie" – prace trzech uczniów w formie prezentacji multimedialnych. Wybrana Komisja dokonała oceny prac, najwyższą ocenę i pierwsze miejsce otrzymał Jakub Januszczyk, drugie Kalinowski Kasjan i trzecie Kołodziejczyk Marcin. W przerwach między spotkaniami dla chętnych i odważnych zorganizowano pod kierunkiem pana Jacka Bugajskiego pokaz karaoke. Pod koniec spotkań odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy o sporcie i zdrowiu w którym wzięło udział 8 klas. Do finału dotarły trzy klasy uzyskując wyniki – I miejsce ex aequo klasy II b MOS i I b MOW , II miejsce klasa III a MOS. Spotkania zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele : Andrzej Kwaśniewski, Anna Mucha, Urszula Mazańska
- Apel i konkurs wiedzy ekologicznej w naszym zespole placówek (2014.05.29)
29 maja 2014 r. odbył się apel poświęcony zagadnieniom ekologicznym, połączony z konkursem wiedzy ekologicznej, zorganizowany przez nauczycielki : biologii p. Ewę Siwek, geografii p. Annę Perkowską, religii p. Urszulę Mazańską. Głównym celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży na temat potrzeb selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów. Swoją wiedzę z zakresu biologii, geografii a głównie ekologii zaprezentowali uczniowie gimnazjum MOS, MOW i pierwszej klasy ZSZ. Uczniowie przedstawili przygotowany montaż słowno-muzyczny o tematyce ekologicznej a ponadto zmierzyli się biorąc udział w teście wiedzy na temat segregacji odpadów. Do odgadnięcia były pytania i zagadki. Nie zabrakło też piosenek o tematyce ekologicznej. Po zakończonym konkursie jury ogłosiło wyniki :
I miejsce-Patryk Laś i Maciej Sasim uczniowie klas III gimnazjum MOS
II miejsce- Mateusz Walczewski i Dawid Androchowicz
III miejsce– ex aequo klasa I MOS, II MOS i I ZSZ
Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród.
- Wycieczka do Wilanowa (2014.05.27)
We wtorek 27 maja 2014 r. grupa dziewcząt pod opieką p. B. Bieńkowskiej i B. Leśniewskiej wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Pałacu w Wilanowie, letniej rezydencji Króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Pałac w Wilanowie to prawdziwa perła na mapie zabytków Polski. To również jeden z nielicznych zabytków, który w niezmienionej niemal postaci przetrwał czasy zaborów i obu wojen światowych. W czasie zwiedzania zapoznaliśmy się z historią pałacu i jego rodziny, jak również ze sztuką barokową oraz barwnym światem obyczajów kultury sarmackiej. Wnętrze pałacu wywarło na nas nieziemskie wrażenie, ze względu na piękne, bogate zdobienia w każdej sali, przepełnione dziełami sztuki.. Chodząc mijaliśmy portrety szlachciców, władców oraz wielu wybitnych osób zasłużonych dla naszej ojczyzny. Widzieliśmy pamiątkowe tablice np. upamiętniające wyjazd Króla Jana III Sobieskiego na odsiecz wiedeńską. Bardzo podobała nam się sala, w której były zebrane wszystkie pamiątki z wypraw władców po za granice Polski. Znajdowały się tam ciekawe porcelanowe rzeźby, interesujące zapiski oraz wiele innych różności. Następnie udaliśmy się na spacer po przyległych do pałacu ogrodach królewskich, które w czasach Jana III Sobieskiego miały charakter ozdobny i użytkowy, gdyż rosły tutaj zarówno piękne kwiaty, jak i smaczne owoce i warzywa. Dowiedzieliśmy się, jakie zioła hodował Król Jan oraz jakie znaczenie odgrywał kolor w ogrodzie barokowym.
Kolejnym punktem wycieczki było warszawskie ZOO, w którym zobaczyliśmy mnóstwo gatunków gadów, ssaków, ptaków, płazów i ryb. Chętnie spacerowaliśmy, by zobaczyć jak najwięcej. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył nam wielu nowych wrażeń i radości, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Minęliśmy Zamek Królewski i zobaczyliśmy stare, zabytkowe kamienice. Zmęczeni dotarliśmy na Podzamcze Multimedialnego Parku Fontann.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donalda na krótki posiłek. Późnym wieczorem, pełni radości i w doskonałych humorach dotarliśmy do naszego ośrodka.
- Stop! Narkomani, alkoholizmowi i przemocy-Stowarzyszenie Pomocy „Arka Noego” w Gołotczyźnie (2014.05.13)
Na zaproszenie polonistki Izabeli Cejmer oraz pedagoga Barbary Leśniewskiej w Zespole Placówek w Gołotczyźnie dnia 13 maja 2014r. terapeuci ze Stowarzyszenia Pomocy „Arka Noego” przeprowadzili z młodzieżą spotkanie profilaktyczne. Wychowankowie MOS i MOW wysłuchali rapu o pozytywnym przesłaniu. Terapeuci mówili o swoich negatywnych doświadczeniach z narkotykami, alkoholem, przemocą oraz zaprezentowali poruszające filmy edukacyjne.
W spotkaniu najważniejsza była bezpośrednia rozmowa z uczniami, która dała im wgląd we własne życie.
Na zakończenie v-ce dyrektor Ośrodka Elżbieta Ochnio podziękowała gościom za pouczającą lekcję, a uczniowie wręczyli pamiątkowy dyplom.
- XXXII Drużynowe Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych we Włocławku (2014.05.14)
W dniu 14 maja wychowankowie MOW w Gołotczyźnie (Remiszewski Maciej, Wójcicki Dawid, Lubecki Przemysław, Zieliński Bartosz, Androchowicz Dawid) wzięli udział w biegach przełajowych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych we Włocławku. Zawody odbyły się nad jeziorem Czarnym, organizatorem był MOW we Włocławku. Każdy zawodnik drużyny przebiegł dystans 1300 m wokół terenu jeziora.
- Egzamin gimnazjalny w naszej szkole (2014.04.23)
Dnia 23 kwietnia rozpoczęły się w naszym ośrodku egzaminy gimnazjalne. Uczniowie klas- III a i III b zmierzyli się z testami z części humanistycznej, historii i WOS-u oraz języka polskiego. W czwartek sprawdzą swoją wiedzę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. W piątek podejdą do egzaminu z wybranego języka obcego.
- VI Subregionalne Targi Edukacji i Pracy w Ciechnowie (2014.04.16)
Dnia 16 kwietnia br. w Ciechanowie w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. 17 Stycznia, młodzież gimnazjalna naszej placówki zwiedziła i obejrzała VI Subregionalne Targi Edukacji i Pracy – Ciechanów 2014. Celem Targów jest wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej oraz przedstawienie możliwości zatrudnienia w subregionie ciechanowskim. Odbiorcami targów jest młodzież z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, rodzice i opiekunowie, nauczyciele oraz studenci i osoby bezrobotne. Na Targach zaprezentowane były oferty kształcenia szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych oraz możliwości skorzystania z usług placówek zajmujących się poradnictwem zawodowym. Instytucje rynku pracy oraz pracodawcy przedstawiali aktualne oferty zatrudnienia.
W czasie trwania targów odbywały się:
- pokazy umiejętności praktycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
- występy artystyczne młodzieży,
- prezentacje osiągnięć szkół i uczelni,
- prezentacje efektów projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych,
- emisje komunikatów reklamowych wystawców.
- Spotkanie z doradcami zawodowymi z Mazowieckiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie (2014.04.15)
W dniach 14-15.04.2014 w ramach realizacji założeń programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, z uczniami III klas gimnazjum Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, I klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz chętnymi uczniami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego spotkali się Doradcy Zawodowi, pracujący w Mazowieckim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie.
Zajęcia warsztatowe poprowadzone przez doradców nakierowane były generalnie na zorientowanie uczniów w aktualnych potrzebach rynku pracy, rozwijanie umiejętności poruszania się po tym rynku, planowanie kariery zawodowej poprzez odpowiedni do własnych potrzeb, oczekiwań i możliwości (mocnych stron) wybór ścieżki kształcenia ponadgimnazjalnego.
Uczniowie z powagą i zainteresowaniem wysłuchali informacji oraz wzięli udział w zaproponowanych ćwiczeniach.
Warto nadmienić, że pracownicy Mazowieckiego Centrum Edukacji i Pracy w Ciechanowie prowadzą cykliczne spotkania z naszymi gimnazjalistami, a z wieloletniej współpracy, którą nas zaszczycają, jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż przynosi ona wiele korzyści uczniom, zwłaszcza kończącym ten etap edukacji .
- Pogadanka na temat udzielania pierwszej pomocy medycznej (2014.04.14)
Dnia 14 kwietnia 2014 r. w ramach realizacji zadań „ Programu Profilaktycznego” na zaproszenie pani pielęgniarki, placówkę odwiedził starszy pielęgniarz systemu ratownictwa medycznego, p. Sławomir Ropelewski. Spotkał się on z uczniami klas gimnazjum MOS i MOW.
W trakcie pogadanki, w dostępny i ciekawy sposób, opowiedział jak należy udzielać pierwszej pomocy, jak zachowywać się w momentach zagrożenia, co zrobić, gdy jest się świadkiem wypadku. Uczniowie mieli możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności na fantomie. Pogadanka została urozmaicona prezentacją multimedialną oraz pokazem podstawowych sprzętów używanych w pracy ratownika. Gość udzielał także odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania, które świadczyły o dużym zainteresowaniu podjętą tematyką i zaprezentowaną formą.
- Spotkanie z psycholog Anetą Modzelewską (2014.04.11)
W dniu 11.04.2014 r. zaprosiliśmy na spotkanie z naszymi wychowankami Panią psycholog Anetę Modzelewską, uczestniczkę kilku polskich misji wojskowych w Afganistanie, która opowiadała o swojej pracy wśród żołnierzy, przebywających w tym kraju w ramach kontyngentów NATO.
Pani Aneta wspominała o codziennych zajęciach polskich i amerykańskich żołnierzy, trudach i niebezpieczeństwach, na jakie są tam narażeni, o udzielaniu im wsparcia psychologicznego, zwłaszcza po dramatycznych wydarzeniach. Mówiła także o różnicach kulturowych i religijnych tego kraju, życiu rdzennych mieszkańców, o odmienności krajobrazu i klimatu Afganistanu. Nadmieniła też o niezwykłej przyjaźni, współpracy i solidarności żołnierskiej, o ciekawym i bardzo trudnym szkoleniu w ramach przygotowania do wyjazdu na misję i kontakcie ze sprzętem wojskowym, będącym na wyposażeniu armii.
Uczniowie, którzy przybyli na spotkanie, z ogromną ciekawością wysłuchali opowieści naszego Gościa, obejrzeli interesujący materiał audiowizualny, przygotowany przez Panią Anetę oraz medale i odznaczenia polskie i NATO-wskie przez nią otrzymane. Na zakończenie zadawali wiele pytań. Zainteresowanie było tak duże, że czas zarezerwowany na te zajęcia musiał być mocno wydłużony.
W spotkaniu zorganizowanym w ramach interesujących zajęć pozalekcyjnych wzięli udział uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Organizacja spotkania: Bożena Szóstek i Jacek Bugajski.
- Wycieczka klasy I ZSZ do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (2014.03.26)
Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.Pierwszym punktem programu było obejrzenie Stadionu Narodowego. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Zwiedzając przez 3 godziny obiekt mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Następnie udaliśmy się jedną z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków – Krakowskie Przedmieście. Po drodze mijaliśmy: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Hotel Bristol, Kościół Wizytek, Gmachy Uniwersytetu Warszawskiego, Bazylikę św. Krzyża. Spacer zakończyliśmy przed Pałacem Staszica oraz stojącym przed nim pomnikiem polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Dużą atrakcją okazały się multimedialne „Ławeczki Chopina”, na których wystarczyło nacisnąć guzik, aby usłyszeć wybrany fragment utworu. Na koniec przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty.
- Mecz towarzyski piłki siatkowej w naszym Gimnazjum (2014.02.13.)
W dniu 13 lutego w naszej szkole rozegrany został rewanżowy mecz piłki siatkowej między uczniami naszego Gimnazjum, a uczniami Gimnazjum w Sońsku. Spotkanie zakończyło się wygraną naszych wychowanków wynikiem 3:0.
- Mecz towarzyski piłki siatkowej w Gimnazjum w Sońsku (2014.01.23.)
Dnia 23 stycznia odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej w sali gimnastycznej Gimnazjum w Sońsku między wychowankami Gimnazjum MOS i uczniami Gimnazjum w Sońsku. Spotkanie przebiegało w miłej, sportowej atmosferze. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów : Wróblewski Patryk, Laś Patryk, Kamiński Rafał, Kuszmider Adam, Baranowski Piotr, Staś Maciej, Wawer Mateusz. Mecz trwał pięć setów i zakończył się wygraną Gimnazjum w Sońsku wynikiem 3:2 . W lutym planujemy rewanż, kolejne spotkanie w naszej szkole.
- Boże Narodzenie w naszej Placówce (2013.12.18.)
W środę dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne pracowników zespołu oraz wychowanków MOS i MOW. Podczas uroczystości wychowankowie zaprezentowali inscenizację wigilijną,dyrektor zespołu D. Stasiełuk oraz proboszcz parafii Sońsk złożył wszystkim obecnym życzenia , wspólnie podzielono się opłatkiem. Wieczór zakończył się wieczerzą wigilijną.
- Uroczystość wręczenia nagród finalistom Turnieju Piłki Siatkowej (2013.12.16.)
Dnia 16 grudnia odbyło się spotkanie wszystkich wychowanków w Zespole Placówek podczas którego ogłoszono wyniki Turnieju. Dyrektor Zespołu Placówek Dariusz Stasiełuk wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Andrzejem Kwaśniewskim organizatorem turnieju wręczył finalistom pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz puchar dyrektora.
Organizator Turnieju dziękuje sponsorom za pomoc finansową i rzeczową przy zakupie nagród.
- Faza finałowa Turnieju Piłki Siatkowej w Zespole Placówek (2013.12.11.)
W grudniu odbyły się dwa mecze finałowe – dnia 10 grudnia mecz o III miejsce między klasą II b i I a mow oraz dnia 11 grudnia mecz o I miejsce między klasą III b i I z. W wyniku tych spotkań IV miejsce zajęła klasa I a mow, III miejsce klasa II b, drugie klasa I z i pierwsze miejsce oraz puchar dyrektora Zespołu Placówek klasa III b.
Wyniki tych spotkań można obejrzeć na podstronie : turniej piłki siatkowej
- Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym (2013.12.04.)
Dnia 04.12.2013 w hali sportowej MOSIR w Ciechanowie odbyły się Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym. Naszą Placówkę reprezentowali : Dominik Markowski, Patryk Jakubowski, Sebastian Sławiński, Adam Kuszmider, Bartosz Kunikowski. Najlepszym zawodnikiem MOS był Sebastian Sławiński w generalnej klasyfikacji zajął 16 miejsce.
- Zakończenie eliminacji Turnieju Piłki Siatkowej (2013.11.29.)
Dnia 27 listopada zakończono eliminacje grupowe, rozegrano ogółem 9 spotkań podczas których awansowały cztery drużyny do półfinału :
Grupa A I miejsce – kl. II b , II miejsce – kl. I a MOW
Grupa B I miejsce – kl. III b , II miejsce – kl. I ZSZ
W pierwszych tygodniach grudnia rozpoczyna się półfinał, mecz o III miejsce oraz finał, mecz o I-II miejsce.
Wyniki tych spotkań można obejrzeć na podstronie : turniej piłki siatkowej
- Mistrzostwa Powiatu Ciechanowskiego w Piłce Nożnej Halowej (2013.11.20.)
Dnia 20 listopada uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej halowej w Glinojecku organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Ciechanowie. W zawodach uczestniczyło 13 drużyn szkół gimnazjalnych powiatu ciechanowskiego. Naszą drużynę reprezentowało 7 uczniów : Patryk Wróblewski, Maciej Sasim, Jakub Grzesiak, Dawid Bielski, Patryk Laś, Adam Kuszmider, Paweł Maj, W eliminacjach grupowych rozegraliśmy dwa mecze z Gimnazjum w Kraszewie i z Gimnazjum Nr 4 w Ciechanowie przechodząc do półfinału, w którym wygraliśmy z Gimnazjum w Glinojecku. W finale spotkaliśmy się z Gimnazjum w Sońsku odnosząc zwycięstwo – I miejsce – mistrzostwo powiatu.
- Akademia z okazji Dnia Niepodległości Polski (2013.11.19.)
Dnia 19 listopada odbyła się w naszej Placówce uroczysta akademia w związku ze świętem odzyskania niepodległości przez Polskę. Wychowankowie MOS i MOW wspólnie z nauczycielami i wychowawcami ( B. Szóstek, U.Mazańską, Ł.Ostrowskim, R.Klimowskim, S. Grabowskim ) przygotowali i zaprezentowali występ patriotyczny oraz prezentację multimedialną upamiętniające 11 listopada – ważny dzień dla Polski i Polaków.
- Eliminacje Turnieju Piłki Siatkowej (2013.11.15.)
W listopadzie rozpoczęły się w naszej placówce pierwsze cztery mecze eliminacyjne grupy A i B. Mecze rozegrały klasy : IIa-IIb, IIIb-IIIa, Iam-Ia, Iz-IIIb. Wyniki tych spotkań można obejrzeć na podstronie : turniej piłki siatkowej
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU PLACÓWEK W GOŁOTCZYŹNIE
Zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju reprezentacje wszystkich klas Placówki.
· miejsce rozgrywek : sala gimnastyczna Zespołu Placówek w Gołotczyźnie
· termin : listopad-grudzień 2013 r.
· uczestnicy : klasy : I am (MOW), Ia, IIa, IIb, IIIa, IIIb, Iz
PROGRAM
· Listopad – eliminacje : rozgrywki w grupach A, B
· Grudzień – półfinał, finał, ogłoszenie wyników
Prosimy o zgłoszenia drużyn na otrzymanych drukach formularzy do dnia 05.11.2013 r.
do pana Andrzeja Kwaśniewskiego
- Międzygrupowy Turniej Piłki Nożnej (2013.10.25.)
Dnia 25.10.13 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Międzygrupowego Turnieju Piłki Nożnej. Turniej został zorganizowany w ramach sekcji sportowej samorządu wychowanków przez ucznia Patryka Jakubowskiego oraz wychowawców Michała Grzybowskiego oraz Adama Żubrowskieo. Po podliczeniu zdobytych punktów pierwsze miejsce zajęła grupa I , drugie grupa II oraz III grupa IV. Królem strzelców został Patryk Laś, natomiast nagrodę za postawę fair play otrzymał Paweł Maj. Główną nagrodą dla zwycięzców był wyjazd na pizzę do Ciechanowa ufundowany przez Dyrekcję Placówki.
- Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek (2013.10.14.)
Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Wychowankowie pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli przygotowali ciekawy występ artystyczny, dyrektor Placówki złożył życzenia oraz wręczył nagrody dyrektora wyróżnionym pracownikom.
- Zajęcia w pracowni technologicznej (2013.10.10.)
Nowy rok szkolny…nowa klasa….nowe przedmioty….klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu „ Kucharz” uczy się w pracowni technologicznej jak można zrobić „coś” z „niczego”, prawda, że to ciekawe….uśmiechy i zainteresowanie na twarzach mówią same za siebie.!!!
- Otrzęsiny klas pierwszych (2013.10.09.)
W dniu 9 października odbyło się uroczyste przyjecie uczniów klas pierwszych do społeczności Ośrodka. Wychowankowie uczestniczyli w wielu konkursach oraz wykonywali różne zadania przed starszymi kolegami i powołaną komisją . Na koniec otrzęsin dyrektor Zespołu Placówek dokonał uroczystego pasowania i przyjęcia nowych uczniów do naszej społeczności.W przygotowaniu i zorganizowaniu imprezy wzięli udział wychowawcy klas : pani Izabela Cejmer, pani Dorota Stasiełuk, pan Dariusz Niedźwiecki oraz pan Michał Moczarski wraz z samorządem uczniowskim.
- Mistrzostwa Powiatu Ciechanowskiego w Biegach Przełajowych Ciechanowie (2013.10.08.)
Dnia 8 października 2013 r. na stadionie MOSiR w Ciechanowie odbyły się Biegi Przełajowe młodzieży szkolnej powiatu ciechanowskiego. Nasz Ośrodek reprezentowało czterech wychowanków z Gimnazjum : Adam Kuszmider, Jakub Januszczyk, Paweł Maj, Marcin Kołodziejczyk na dystansie 1500 m oraz jeden uczeń z ZSZ : Dominik Markowski na dystansie 1000 m.
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Placówek (2013.09.02.)